Logo

Skillful class. Budowanie dobrych relacji w klasie

Date

Tuesday, August 30, 2022

Time

05:00 PM Europe/Warsaw

Convert to my timezone
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
This field is required.
Required fields
If you have already registered and can't locate your registration confirmation email, click here!
The email address is incorrect. Please double-check your email address.

A confirmation email with logging details has been sent to the provided email.

System configuration test. Click here!

Agenda

FUNDACJA POLSKIE FORUM MIGRACYJNE ZAPRASZA NAUCZYCIELKI I NAUCZYCIELI DO UDZIAŁU W BEZPŁATNYM WEBINARIUM

Kilkumiesięczna izolacja od rówieśników spowodowana kolejnymi lockdownami sprawiła, że u wielu dzieci pojawiły się ogromne obawy przed powrotem do szkoły. Dzieci obawiały się nie tylko nadrabiania zaległości, ale także powrotu do kontaktów z rówieśnikami. Wielu uczniów i uczennic w trakcie miesięcy izolacji nie utrzymywało żadnych kontaktów koleżeńskich. Szczególnych trudności w tym zakresie doświadczały dzieci z doświadczeniem migracji. Dzieci, które już wcześniej czuły się odtrącone przez klasę, teraz mają jeszcze większe opory przed kontaktem z rówieśnikami. 

Na nauczycieli spadło trudne zadanie wspierania uczniów w odbudowywaniu relacji albo wręcz tworzeniu na nowo konstruktywnych relacji koleżeńskich. Webinar ma służyć wzmocnieniu kompetencji nauczycielek i nauczycieli w tym zakresie.
Podczas webinarium uczestniczki i uczestnicy poznają metodę opracowaną przez fińskiego psychiatrę Bena Furmana oraz program, który będą mogli zrealizować ze swoimi klasami. Realizacja tego programu lub jego wybranych elementów, pozwoli dzieciom rozwinąć umiejętności potrzebne do budowania jak najlepszych relacji w klasie. Klasy, które zrealizują program, będą mogły starać się o uzyskanie certyfikatu "Skillfull Class" przyznawanego przez Instytut Terapii Krótkoterminowej w Helsinkach.
Webinar poprowadzi Marta Piegat-Kaczmarczyk - doświadczona psycholożka, terapeutka pracująca z dziećmi i młodzieżą oraz trenerka metody Kids Skills.